Letošní

 

karel.snetina@j-hradec.cz


Domů

 

 
 

 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

 

30. 3. jsme zasáhli na Mistrovství Jihočeského kraje (II. stupeň) – u nás na Rapšachu do bojů o další postup na závody Českého poháru.

Navíc jsme na stejné trati připravili závod pro Kraj Vysočina.

Seznam závodníků, kteří přímo postupují na 1. – 3. závod Českého poháru 2019: Pepča Břenek a Danda Šikr, Terka Dvořáková a Klárka Oušková, Vojta Adam a Anička Círalová.

Seznam závodníků, kteří přímo postupují na Mistrovství ČR 2019: Danda Šikr, Vojta Adam a Anička Círalová.

Více na: http://www.turisticky-zavod.cz/index.php?page=postupy_klic

Z dnešních závodů postupují navíc do Českého poháru: Janička Hubálovská, Hanička Daňková, Toník Ouška, Kuba Kovářík, Matěj Švec, Nelča Kykrychová, Simča Šimáčková, Péťa Svoboda, Domča Dvořák, Roman Šopík, Kájina Žahourová, Kájina Dvořáková, Jirka Daněk, Martin Hubálovský, Verča Břenková, Vikča Růžičková a Fanda Ouška.

Z výsledkové listiny Mistrovství Jihočeského kraje (II. stupeň) – RAPŠACH

 

Nejmladší žákyně

1. místo           Vikča Nýdlová                      ZŠ a MŠ. Č. Velenice

2. místo           Janička Hubálovská             TOM Práčata Rapšach

3. místo           Eliška Dvořáčková               ZŠ a MŠ. Č. Velenice

Nejmladší žáci

1. místo           Toník Ouška                         TOM Práčata Rapšach

2. místo           Kuba Kovářík                      TOM Práčata Rapšach

3. místo           Matěj Švec                             TOM Práčata Rapšach

Mladší žákyně

1. místo           Barborka Dvořáčková         ZŠ a MŠ. Č. Velenice

2. místo           Mariana Žiaková                  ZŠ a MŠ. Č. Velenice

3. místo           Nelča Kykrychová                TOM Práčata Rapšach

Mladší žáci

1. místo           Danda Šikr                            TOM Práčata Rapšach

2. místo           Pepča Břenek                        TOM Práčata Rapšach

3. místo           Péťa Svoboda                       TOM Práčata Rapšach

Starší žákyně

1. místo           Klárka Oušková                   TOM Práčata Rapšach

2. místo           Kájina Žahourová                TOM Práčata Rapšach

3. místo           Terka Dvořáková                 TOM Práčata Rapšach

Starší žáci

1. místo           Kuba Zvěřina                       TOM Práčata Rapšach

2. místo           Jirka Daněk                          TOM Práčata Rapšach

3. místo           Martin Hubálovský              TOM Práčata Rapšach

Mladší dorostenky

1. místo           Magda Jandová                    ZŠ a MŠ. Č. Velenice

2. místo           Verča Břenková                   TOM Práčata Rapšach

3. místo           Vikča Růžičková                  TOM Práčata Rapšach

Mladší dorostenci

1. místo           Vojta Adam                           TOM Práčata Rapšach

2. místo           Fanda Ouška                         TOM Práčata Rapšach

3. místo           Sam Gabčo                            ZŠ a MŠ. Č. Velenice

Ženy A:

1. místo           Anička Círalová                   TOM Práčata Rapšach

Ženy B:

1. místo           Eva Němcová                                    Start Brno

Muži B:

1. místo           Jirka Vilhelm + pes Jim       MSK Orlová

2. místo           Josef Vakula                         Start Brno

           

Děkujeme všem našim závodníkům a závodnicím za skvělé sportovní, vědomostní a dovednostní výkony a za příkladnou reprezentaci školy, oddílu a regionu!!!

Všichni jsme se moc snažili!!!

 

GRATULUJEME K UMÍSTĚNÍ A K POSTUPU A PŘEJEME MNOHO ÚSPĚCHŮ V DALŠÍCH ZÁVODECH!!!

Děkujeme všem našim organizátorům závodu za pohostinné zázemí a bezva zážitek!!!

Děkujeme dospělákům za doprovod!!!

STANUVŠÍ NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ OBRŽELI PLYŠÁKA – DĚKUJEME ZA DAR MINISTERSTVU OBRANY!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové za přípravu trati našeho závodu a také za systematický trénink našich reprezentantů a reprezentantek!!!

Děkujeme paní učitelce Gabriele Sarah Círal za přípravu trati!!!  

Děkujeme všem vyučujícím, kteří se podíleli na přípravě našich reprezentantů a reprezentantek!!!

 

 
 

 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

 

28. 3. se v dopoledních hodinách uskutečnilo již tradiční, a tak i zároveň dlouho očekávané místní kolo turistického závodu (TZ) Mistrovství III. stupně – „Mistrovství Vitorazska“, opět s možností postupu na Mistrovství Jihočeského kraje II. stupeň (Rapšach, 30. 3.).

A tak jsme zahájili své soutěžní usilovné tažení v přípravě na klíčová postupová kola TZ (ČP1, 2 a 3) a Mistrovsví ČR.

Do bojů o postup zasáhli také žáci a žákyně ze ZŠ a MŠ České Velenice.

Samotnému závodu předcházela poctivá a svědomitá příprava v rámci vhodných témat ve výuce či mimo ni (např. tělesné výchovy, prvouky, přírodovědy, vlastivědy, informatiky, zeměpisu, povinně volitelných předmětů, školních přestávek, schůzek turistického oddílu a individuální přípravy).

Soutěžící byli před závodem rozděleni do kategorií podle věku a pohlaví – soutěžili pouze jednotlivci. V přípravce běží závodník – závodnice s doprovodem.

Seznam závodníků, kteří přímo postupují na 1. – 3. závod Českého poháru 2019: Pepča Břenek a Danda Šikr, Terka Dvořáková a Klárka Oušková, Vojta Adam a Anička Círalová.

Seznam závodníků, kteří přímo postupují na Mistrovství ČR 2019: Danda Šikr, Vojta Adam a Anička Círalová.

Více na: http://www.turisticky-zavod.cz/index.php?page=postupy_klic

V našich podmínkách jsme závodili od startu (školní dvůr) směr školní pozemek a sad, luka, pastviny a les za školou a zpět od blat Na Šudernách a Spáleniště do cíle (školní dvůr).

Trasy byly vytyčeny tři – „červená“ (dorostenecké a dospělé kategorie), „bílá“ (mladší a starší žákovské kategorie) a „modrá“ (nejmladší žákovské kategorie). Stanoviště a kontroly turistického závodu včetně zadání úkolů byly podmíněny závodnickou kategorií:

Start (popadni startovní průkaz a propisku – neztrať je a makej!!!)

Kontrola „L“ – lanová lávka (vyhoupni se svižně na lano – pospěš a nespadni!!!)

Kontrola „PD“ – překážková dráha (při plížení pozor na Kájovo pravidlo „tři P“ a trefuj se míčkem s rozvahou!!!).

Kontrola „V“ – odhad vzdálenosti (zaměř pomocí azimutu správně cíl a nemůžeš minout!!!)

Kontrola „O“ – orientace a azimutové úseky (seřiď si buzolu, orientuj mapku, správně urči směr a vzdálenost – netoulej se na azimutech!!!) Mapu orientují všechny kategorie.

Kontrola „TT“ – topografické a turistické značky (nikdo ti tu nepomůže – soustřeď se a při vyplňování dvakrát uvažuj!!!)

Kontrola „KPČ“ – kulturně poznávací činnost (jsi na to sám, nepopleť to – označ pouze jednou odpověď a s rozmyslem!!!)

Kontrola „D“ – dřeviny (to musíš opět zvládnout sám – tak se pořádně rozhlédni a nepřepisuj odpovědi!!!)

Kontrola „U“ – uzlování (pozor – ať se nezamotáš!!!)

Cíl (odevzdej startovní průkaz – relaxuj a v klidu čekej na vyhodnocení!!!)

 

A s jakými výsledky byl závod ukončen? (Výpis z výsledkové listiny)

 

Nejmladší žákyně

1. místo           Vikča Nýdlová                      ZŠ a MŠ. Č. Velenice

2. místo           Elišk Dvořáčková                 ZŠ a MŠ. Č. Velenice

3. místo           Janička Hubálovská             TOM Práčata Rapšach

Nejmladší žáci

1. místo           Toník Ouška                         TOM Práčata Rapšach

2. místo           Kuba Daněk                         TOM Práčata Rapšach

3. místo           Kuba Kovářík                      TOM Práčata Rapšach

Mladší žákyně

1. místo           Barborka Dvořáčková         ZŠ a MŠ. Č. Velenice

2. místo           Mariana Žiaková                  ZŠ a MŠ. Č. Velenice

3. místo           Nelča Kykrychová               TOM Práčata Rapšach

Mladší žáci

1. místo           Danda Šikr                            TOM Práčata Rapšach

2. místo           Pepča Břenek                        TOM Práčata Rapšach

3. místo           Péťa Svoboda                       TOM Práčata Rapšach

Starší žákyně

1. místo           Terka Dvořáková                 TOM Práčata Rapšach

2. místo           Lucka Nýdlová                     ZŠ a MŠ. Č. Velenice

3. místo           Klárka Oušková                   TOM Práčata Rapšach

Starší žáci

1. místo           Kuba Zvěřina                       TOM Práčata Rapšach

2. místo           Jirka Daněk                          TOM Práčata Rapšach

3. místo           Martin Hubálovský              TOM Práčata Rapšach

Mladší dorostenky

1. místo           Verča Břenková                   TOM Práčata Rapšach

2. místo           Magda Jandová                    ZŠ a MŠ. Č. Velenice

3. místo           Vikča Růžičková                  TOM Práčata Rapšach

Mladší dorostenci

1. místo           Vojta Adam                           TOM Práčata Rapšach

2. místo           Sam Gabčo                            ZŠ a MŠ. Č. Velenice

3. místo           Ondra Marek                        TOM Práčata Rapšach

Starší dorostenci

1. místo           Kuba Střítecký                     TOM Práčata Rapšach

Přípravka

1. místo           Kája Decker, Kuba Zvěřina           TOM Práčata Rapšach

 

Děkujeme všem závodníkům a závodnicím a našim a milým hostům za skvělé výkony v extrémních povětrnostních a teplotních podmínkách a za příkladnou reprezentaci školy a oddílu!!!

VŠEM GRATULUJEME K UMÍSTĚNÍ!!!

Všem postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském závodě, který se bude konat 30. 3. u nás na RAPŠACHU!!!

Děkujeme všem našim organizátorům,  stavitelům trati, rozhodčím a pedagogickému dohledu za zdárný průběh závodu!!!

STANUVŠÍ NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ OBRŽELI PLYŠÁKA – DĚKUJEME ZA DAR MINISTERSTVU OBRANY!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové za přípravu trati našeho závodu a také za systematický trénink našich reprezentantů a reprezentantek!!!

Děkujeme paní učitelce Gabriele Sarah Círal za přípravu trati!!!  

Děkujeme za návštěvu dětičkám a jejich paní učitelkám z naší mateřské školičky!!!

Děkujeme všem vyučujícím, kteří se podíleli na přípravě

našich reprezentantů a reprezentantek!!!

 

 
 
  18. 3. v rámci pravidelné schůzky naši malí a velcí členové turistického oddílu Práčata pod vedením p. uč. Radky Círalové trénovali disciplíny turistického závodu.

FOTOGALERIE

 
 
 

 

 

FOTOGALERIE Z PEČENÍ

FOTO Z KARNEVALU

MASKY

 

9. 3. uspořádal od 14.00 do 16.00 hodin náš turistický oddíl „Práčata“ a naše základka dětský maškarní karneval v tělocvičně naší školy.

Opět jsme si zatančili v rytmu známých a osvědčených pecek i nových světových a českých hitů a zadováděli jsme si při hrách a soutěžích.

Pro nápaditější kreace a zdařilejší výkony na tanečním parketu a při hrách jsme se posilňovali mlsáním bonbonků a jiných dobrot za odměnu vysoutěžených a vybojovaných za zručnost, přesnost, výdrž a prostě chuť si zasoutěžit a zasportovat a taktéž ukusováním sladkých perníčků známých tvarů, barev a hlavně chutí a také pojídáním párků v rohlíku, koláčků a minipizz – mňam!!!

A jaké masky jsme potkávali na tanečním parketu?

Paní doktorku, Transformers, čaroděje a čarodějky, Harryho Pottera, myšku, dívku v domácnosti, tygříka, zástup princezen, námořníky, indiánku, bojovníky a vojáky, vlkodlaka, Spidermana, piráty a hrdlořeze, Vřískot, kostlivce, zombie, Manku a Rumcajse, hasiče, víly motýlkové a luční, cirkusovou artistku, klauna, montéra, Esmeraldu, kočičku, koníka, ovečku, tedy necelých čtyřicet nádherných masek – děkujeme!!!

A kterých her a soutěží jsme se zúčastnili?

 Hod do huby, chůze na špalcích, průchod bažinou, běh na lyžích a taneček na vítěze. Do tance a soutěží se s chutí spolu s dětmi zapojili také jejich rodiče. A na hit Jede mašinka jsme opět (a jak jinak a jako vždy) procestovali celou tělocvičnu!

 Všechny masky při velkolepém defilé za enormního zájmu blesků fotoaparátů a objektivů kamer světových i místních tiskových agentur a deníků obdržely za odměnu pamětní lístek a tradiční sladké velkosrdcaté perníkové mámení taktéž vytvořené v cukrářskoperníkářské dílně naší školní družiny.

Děkujeme všem maskám za pestrý taneční rej!!!

Děkujeme všem rodičům a návštěvníkům za vytvoření bezva maškarní atmosféry  a podporu našich akcí!!!

Děkujeme našemu cukrářskopekařskému týmu ze školní družiny!!!

Děkujeme kuchařskému týmu za skvělé a velmi chutné občerstvení!!!

Děkujeme DJ Ondrovi a asistentkám u her a soutěží Verunce Břenkové a Nikolce Součkové!!!

Děkujeme všem organizátorům a organizátorkám, pomocníkům a pomocnicím z řad našich současných a bývalých žáků a žákyň, dětí a dospěláků za zdárný průběh karnevalu!!!

 

 
 
 

1. 1. 2019 jsme se spolu s TOMÍKY od 10.00 hodin vypravili z návsi u kostela na již tradiční a stále oblíbený novoroční výšlap s pečením buřtíků. Bylo nás osmnáct a jeden pejsek. Prošli jsme obvyklou trasu Rapšach – Kočvarák – Peklo – Františkov – Rapšach a jak naměřila Petra, bylo to 6,2 kilometru.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019!!!

 

FOTOGALERIE